Haber

AK Parti’nin İstanbul adayı kim olacak? Kuliste konuşulan isim sayısı 3’e düştü

14 Mayıs’ta yapılan seçimlerin ardından gözünü 2024 yerel seçimlerine çeviren AK Parti’de herkes İstanbul Büyükşehir Belediyesi için kimin aday olacağını merak ediyor. Daha önce adaylık için kulislerde 4 isim göze çarpıyordu. Süleyman SoyluAnkara isminin gündeme gelmesiyle birlikte aday olarak konuşulan isim sayısı 32’ye düştü.

“FETRET ÇAĞINDAN ÇIKARTACAĞIZ” DEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her fırsatta “aşkım, aşkım” dediği İstanbul’a ayrı bir önem veriyor. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir yemin töreninde örgüte İstanbul’un 2024 yerel seçimlerinde CHP’den geri alınması talimatını veren Erdoğan, “İstanbul’un yerel hizmetler açısından yeniden fetret dönemine girdiğine üzülerek şahit oluyoruz. İstanbul’u içine sürüklendiği bu Fetret Dönemi’nden hep birlikte çıkaracağız” dedi.

BELİRLENEN ADAY SAYISI 3’E DÜŞTÜ

Ancak İstanbul’a kimin aday olacağı ayrı bir önem taşıyor. Daha önce Murat Kurum, Tevfik Göksu, Süleyman Soylu ve Şadi Yazıcı isimleri gündeme gelmişti. Ancak son zamanlarda Ankara için Soylu’nun adının anılmaya başlamasının ardından İstanbul için aday sayısı 3’e düştü.

TEVFİK GÖKSU RENK VERDİ

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun “AK Parti yöneticilerine İBB’ye aday olmak istediğini ilettiği” iddia edildi. Ancak İBB meclisinde muhalefetiyle adından söz ettiren Göksu’nun özellikle seçmenin belli bir kesiminde antipati uyandırdığını öne sürenlerin olduğu da gelen bilgiler arasında…

“SEÇMENİN BEKLENTİLERİ TEK TEK SORULACAK”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililerini büyükşehirler için seferber ederek, “Herkes büyükşehirler için çalışacak. Muhalefet seçmeninin de kapısı çalınacak, seçmenin beklentileri tek tek sorulacak. Hayır.” Yerel seçimlerde her şey şansa bırakılacak.”

germencikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu