Haber

Tapınaktaki kuyuya düşerek hayatını kaybedenlerin sayısı 36’ya ulaştı

Hindustan Times’ın haberine göre Madhya Pradesh yetkilileri, Ram Navami Festivali sırasında Beleshwar Mahadev Jhulelal Tapınağı’nda çatısı çöken eski büyük kuyuya (bavdi) onlarca kişinin düştüğünü hatırlattı.

Yetkililer, kuyunun dar girişi ve çamur nedeniyle güçlükle yürütülen kurtarma çalışmalarında bir ceset daha bulunduğunu açıkladı.

36 KİŞİ ÖLDÜ

Bu sayede kuyuya düşerek hayatını kaybedenlerin sayısının 36’ya yükseldiğini belirten yetkililer, bunların 4’ünün çocuk, 20’sinin ise kadın olduğunu ekledi.

Yetkililer kuyuya düşenlerden 16’sının kurtarıldığını söyledi.

Madhya Pradesh Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, yaralıların Indore’daki hastanelerde tedavi altına alındığını duyurdu.

ETKİNLİK

30 Mart’ta Ram Navami Festivali sırasında, Madhya Pradesh eyaleti, Indore’deki Beleshwar Mahadev Jhulelal Tapınağı’ndaki eski büyük kuyunun (bavdi) çatısı çöktü. Felakette onlarca kişi kuyuya düştü.

İlk belirlemelere göre 13 kişinin yaşamını yitirdiği olayda, kuyu girişinin dar olması ve çamur nedeniyle güçlükle yürütülen kurtarma çalışmalarında 22 kişinin daha cenazesine ulaşıldı.

Ocak ayında belediye yetkililerinin inançlı olmadığı ve bayramın izinsiz düzenlendiği gerekçesiyle kuyunun kapağının kaldırılmasını talep ettiği ancak tapınak yetkililerinin bu talebi dikkate almadığı açıklandı.

haberalucra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu