Yaşam

Türkiye düşmanı Kati Piri’den Kemal Kılıçdaroğlu’na açık destek

ensonhaber.com

Türkiye kaderini belirleyecek seçimler için sandık başında…

5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanı ve yeni milletvekillerinin belirleneceği seçim için ülke genelinde 191 binden fazla sandık kuruldu.

60 milyon 697 bin 843 seçmenin oy hakkı bulunuyor.

Tüm dünya için büyük değer taşıyan seçimler, ABD ve Avrupa’da ilgiyle takip ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını her fırsatta açıkça dile getirenler, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam ediyor.

Avrupa Parlamentosu’nun eski Türkiye Raportörü Kati Piri de bu kervana katıldı.

Kılıçdaroğlu’na başarılar diliyoruz

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Piri, Kılıçdaroğlu’na başarılar diledi, “Türkiye için çok önemli bir gün hayırlı olsun Kılıçdaroğlu, hadi Türkiye”sürüm düşürme

Erdoğan düşmanlığıyla biliniyor

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile terör suçlarından cezaevinde bulunan firari Can Dündar’ın yakın arkadaşı olarak bilinen Kati Piri, Türkiye’deki gelişmelere ilişkin skandal açıklamalarıyla tanınıyor.

Erdoğan’dan her fırsatta açıkça nefret eden Piri, “Brüksel, ekonomik gücünü Erdoğan’ı zayıflatmak için kullanma konusundaki isteksizliğini gösterdi. Avrupa Birliği liderleri başka alternatif olmadığını düşünüyor”Gezi Parkı davasında aldığı kararlarla Türk yargısını ve Erdoğan’ı hedef alarak şunları söyledi: “Türkiye’nin Avrupa Konseyi’nden ihraç edilmesinin zamanı geldi”kelimeleri kullandı.

evrenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu