Ekonomi

MASKİ MATIK Cihazlarına Nakit Birimi Eklendi

MASKİ Genel Müdürlüğü, yazılımı ve donanımı kendi bünyesinde geliştirilen ve işlem fiyatı 3 liraya indirilen MASKİ MATIK cihazlarına kasa eklemeye başladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, SUMATICS’ten alınan işlem ücretini düşürmek için ‘MASKİ MATIK’ cihazını geliştirerek il geneline kurdu. Mevcut hizmet verilen cihazlarda işlem ücreti 5 liradan 8 liraya çıkarılacağından, abonelerin mağduriyet yaşamaması için geliştirilen cihazla işlem ücreti 3 liraya düşürüldü. Turgutlu, Sarıgöl, Soma, Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı, Demirci, Gördes ve Kula’daki hizmet binalarındaki cihazlara MASKİ İkiz Kuleler hizmet binası ve Yarhasanlar hizmet binasındaki cihazlarda bulunan para birimi de eklendi. Kısa süre içerisinde tüm ilçelerdeki hizmet binalarında bulunan cihazlara para birimi ekleneceği de belirtildi.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Özünlü, “Bilindiği üzere SUMATİK’lerden gelen işlem ücretini düşürmek ve abonelerimizi yüksek işlem ücretine maruz bırakmamak için son dönemde yazılım ve donanımını kendi bünyemizde geliştirdiğimiz MASKİ MATICS’i hizmete açtık. Bu noktada Türkiye’nin önde gelen kurumlarından biriyiz. Hizmet binalarımızın önlerinde bulunan MASKİ MATİK cihazlarımıza nakit para birimi eklemeye başladık. Şu ana kadar Turgutlu, Sarıgöl, Soma, Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı, Demirci, Gördes ve Kula’daki cihazlarımızda bulunan para birimini aktif hale getirdik. Vatandaş odaklı hizmetlerimize devam edeceğiz.” – MANİSA

duraganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu